Duygularımız Genetik Yolla Aktarılabilir mi?

Günlük hayatımızda birçok sefer farklı duygular yaşıyor olabiliriz,Örneğin daha önce hiç görmediğimiz bi hayvandan korkabilir daha önce hiç görmediğimiz bir insana aşık olabilir farklı duygular içirisine girebiliyoruz.Peki bunun hiç genetik olabileceğini hiç düşündünüz mü?

Bilimsel olarak da kanıtlanmış bir durum olan bazı hastalıklarımızın hatta bunların içerisinde Kanserde olmak üzere Anne Babamızdan genetik olarak alabiliyor ve bu yolla hasta olabiliyoruz.Peki hastalıkları genetik olarak alabiliyorsak ya düşüncelerimiz,korkularımız,hissetiklerimizide genetik yollar ile alıyorsak.

Daha önce fareler üzerinde korku duygusu ile yapılan deneyde farelerin deneyde korktukları kokudan yavrularının aynı korkuyor hissetmesiydi. (yazıya burdan erişebilirsiniz).

Belki biraz fazla ütopik gelebilir ama yıllar yıllar önce yaşamış olan bir dedemiz gece uykusundan uyanırken salonun ortasında bir yılan görür haliyle uzun bir süre etkisinde kalır ve artık bir korkuya dönüşmüştür ne zaman yılan görse ağlamaya başlamaktadır,Sonra biz doğduk aynı genleri yada benzer genleri taşıyoruz daha önce hiç görmediğiz yılanı okulun hayvanat bahçesi gezisinde gördük ve büyük bir çığlık attığımızı düşünün yani daha önce görmediğimiz bir şeyden nasıl korktuk bu acaba büyük büyük dedemizin bize bıraktığı bir miras mı?

Biliyorum kafanız karıştı son olarak reenkarnasyonu konu alan I Origins filmini izlemenizi tavsiye ediyorum şimdiden iyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir